GÖKTAŞI ARAMA EKİPMANLARI

GÖKTAŞI ARAMA EKİPMANLARIİnsan geçmişten bu güne yeraltında bulunan kendisi için gerekli ve değerli olan her türlü madeni arama ve değerlendirme ihtiyacı hissetmiştir. İhtiyaç; bazen yaşam için gerekli su ve su kaynakları, bazen uygarlıkların gelişmesini ve zenginleşmesini sağlayan altın, gümüş, bakır, bronz gibi madenler, bazen de değerli taşlar olmuştur. İhtiyaçlar, insanoğlunun zamanla yöntemler geliştirmesine zemin hazırlamıştır. Bu yöntemlerden en eskisi; ağaç dalları ve çubuklarla yeraltında bulunan define, maden, değerli taşlar ve su kaynaklarını aramak ve tespit etmektir. Her dönem ve devirde başarılı olan bu yöntem zaman içinde gelişti. Günümüzde gelişmiş antenler, elektronik devre ve yazılımlar ile güçlendirilmiş elektromanyetik algılama yapan sistemler çubukların ve ağaç dallarının yerini almıştır. Bu yöntemin işlevselliği ve başarısındaki en önemli sebep yeraltında bulunan değerli madenlerin (altın, gümüş, bakır, bronz, değerli taşlar), suyun ve gazların şiddetli olarak yaydığı frekanslardır. Doğadaki maddelerin kimliklerini oluşturan şey oluşturdukları manyetik alan ve yaydıkları frekanslardır. Yaydıkları frekanslar toprak altında kalmış değerli madenlerin, definelerin, mağara, mahzen ve tünel gibi boşlukların, gelişmiş antenli, elektromanyetik algılama yapan sistemler tarafından tespit edilmesini sağlamaktadır. Toprak altında kalan nesnelerin, toprak altında kalış süreleri arttıkça yaydıkları frekansların etkinliği ve gücüde artmaktadır. Bu sayede elektromanyetik algılama yapan sistemlerin bu nesneleri tespit etmeleri çok daha kolay hale gelmektedir. Boyutlarına bağlı olarak uzun süre toprak altında kalan defineleri gelişmiş antenli sistemlerle tespit etmek mümkün olabilmektedir. Alan Tarama sistemleri (Long Range Locator) adı verilen bu gelişmiş sistemler yardımı ile su ve maden yataklarının metrelerce derinliklerden tespit edilmesi mümkün olmuştur. 


JEOTARA : 


 
http://www.sanalpazar.com/jeotara-alan-tarama/i-17582321

Elektromanyetik algılama sistemlerinde dünyanın en derin dedektörlerini üreten Makro Teknoloji, Konusunda uzun yıllara dayanan bilgi birikimi ve uzun yıllar devam eden araştırma geliştirme çalışmaları sonucunda, tüketicilerin ihtiyacını tam olarak karşılayan nitelikte bir Alan Tarama sistemi geliştirmiştir. "JEOTARA ‘BİYONİK SİSTEM" adı verilen ve dünya pazarına sunulan bu çok gelişmiş elektromanyetik sistem sektördeki beklentinin tam karşılığı olmuştur. Bu sistemin çalışma prensibini; Vücuttan alınan statik enerjiyi, elektronik bir sistemle güçlendirip hedefin yaydığı frekansların saptanarak gelişmiş bir yazılımla değerlendirilmesi olarak tanımlayabiliriz. Özenle tasarlanan bu gelişmiş sistem, kullanıcıların en iyi performansı almaları için tasarlanmıştır. Jeotara alan tarama amaçlı üretilmiş, oldukça etkili bir elektromanyetik algılama ve tespit dedektörüdür. Jeotara gerek mesafe olarak gerekse de güçlü algılama yeteneği sayesinde kullanıcıların vazgeçemeyeceği önemli bir yardımcı sistem olarak kendinden söz ettirebilecek mükemmel bir dedektördür. Kullanıcılar unutmamalıdır ki; Jeotara ile aramalar yapılırken tespit edilen hedeflerin teyidi maksatlı mutlaka güçlü bir dedektörle kontrolü gerekmektedir. Bilindiği gibi alan taramalar metal ayrım özelliğine sahip olmamakla birlikte yer altındaki altın, gümüş ve benzeri kıymetli nesneleri tespit edebildiği gibi, aynı etkilere sahip madenler ve diğer manyetik etkiler de sistemler tarafından algılanmaktadır. Dolayısıyla kesin teşhis için mutlaka derin ve özellikli bir dedektörle teyit edilmesinin önemini bir kere daha hatırlatmış olalım.YÜKSEK HASSASİYETLİ DEEP HUNTER METAL DEDEKTÖRÜ


  
Deephunter dedektör, derin define, boşluk ve tek para dedektörünü tek bir cihazda birleştiren dünyadaki ilk ve tek metal dedektörüdür. Mod 1 (sallamasız) ile büyük defineleri, Mod 2 (sallamalı) ile de tek para ve küçük objeleri inanılmaz derinliklerden tespit eder. Deephunter dedektör, tüm kullanıcıların hayallerindeki hızlı ve derin dedektör teknolojisidir. Kullanıcı tek bir düğme yardımı ile dilediği modu seçerek ister 3D görüntülü, derindeki metal ve boşlukları tespit edebilen bir define dedektörüne, isterse de sesli metal ayrımı yapabilen, tek para ve takı gibi küçük metallere daha duyarlı olan çok hızlı bir dedektöre sahip olabilir.


NEODYUM MIKNATIS :   
http://www.hepsiburada.com/neodyum-miknatis-blok-50x10x5-mm-3-lu-paket-p-OYUNEXNH0062


Normal Mıknatıs ile Neodymium Mıknatısların Farkı?

200939153036917Neodymium (Neodyum) mıknatıslar ile normal mıknatıslar arasındaki fark nedir? Aynı boyutlarda olan normal bir mıknatıs ile aynı boyutlardaki bir neodyum mıknatısın çekim gücü nedir? Yazımızda normal bir mıknatıs ile Neodymium (Neodyum) mıknatıs arasındaki farklara değineceğiz.

Neodyum mıknatıslar, en güçlü manyetik alana sahip mıknatıslardır. Neodyum mıknatıslar, neodim, demir ve boron elementlerinden oluşur. Neodyum mıknatısların manyetik gücü çok güçlü olduğundan bu mıknatıslar, yine yüksek şiddette manyetik alan gerektiren işlerde kullanılır. Neodyum mıknatıslar, boyutlarına bakıldığında çok güçlüdürler. Bir neodyum mıknatıs kendi boyutunun 1300 katı bir ağırlığı taşıyabilir. Bu mıknatısların küçük ve bu derece güçlü oluşu, onları mıknatıslar arasında en önemli yere oturtan faktördür. Bu nedenle neodyum mıknatıslar ile çalışırken dikkatli olmak gerekir. Çok yüksek manyetik güce sahip olduklarından, insan vücudunda bulunan elektronik cihazları bozabilir, parçalanma durumunda cilde zarar verebilir hatta kemiklerin kırılmasına bile yol açabilir.

Neodyum mıknatıslar, kırılgan yapıda oldukları için genellikle farklı maddelerle kaplanır. Kullanım alanlarına göre Neodyum mıknatısları, nikel, krom, çinko, gümüş, epoksi veya altınla kaplanabilir. Diğer mıknatıslara göre daha az dirençli ama daha güçlüdür. Yeryüzünde çok nadir olarak bulunan neodyum mıknatıslarının üretimini yapmak için özel bir teknoloji ve bu teknolojiyi kullanmak için de özel izinler alınması gerekir.

Neodyum mıknatısların gücünden bugün dünyada endüstriden tıpa kadar bir çok alanda yararlanılmaktadır. Dünyadaki en güçlü ve en kalıcı mıknatıs özelliğine sahip Neodyum mıknatısları, geçici mıknatıslar gibi bir manyetik alanın içerisindeyken mıknatıs gibi hareket etme özelliğine sahip değildir. Neodyum mıknatıslarının manyetik gücü kalıcıdır.

 

Bu kategoride henüz ürün Yok.