IĞDIR

IĞDIR


8 Haziran 2012 07:53
 

Gökyüzünde görülen ışık paniğe neden oldu

Iğdır’ın Aralık ve Erzurum’un Oltu ilçelerinde akşam saatlerinde gökyüzünde görülen ışık paniğe neden oldu


Gökyüzünde görülen ışık paniğe neden oldu
 

Iğdır’da saat 21.30-22.00 sıralarında gökyüzünde görülen ışıklı bir cisim paniğe neden oldu. Işıklı cisim yavaş yavaş gökyüzünde kaybolup arkasında duman izi bıraktı. Aralık ilçesinde daha fazla görülen ışık ve dumandan etkilenen iki kişi göz yanması ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye gitti.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yarın Iğdır’a yapacağı ziyaret öncesi görülen ışıkla ilgili olarak açıklama yapan Iğdır Valisi Amir Çiçek, bunun metoorolojik bir cisim olduğunu söyledi. Vali Çiçek, benzer ışığın Türkiye’nin çeşitli yerlerinde de görüldüğünü bildirdi.

Öte yandan ’un Oltu ilçesi ile Cengelli köyünde görülen ışıkla ilgili vatandaşlar, "Gökyüzünde bir  görüldü. Bir süre sonra çember halini aldı ve sonunda dumana dönüştü. Alev topu gibiydi, yeryüzüne iner gibi oldu" diye konuştular.

http://www.mynet.com/haber/guncel/gokyuzunde-gorulen-isik-panige-neden-oldu-634909-1

-----------------------------


15 Haziran 2015 
 

Iğdır'a Göktaşı Düştü.

Iğdır'ın Tuzluca ilçesine 10 km uzaklıktaki bir köye göktaşı düştüğü iddası üzerine, jandarmaya koşan halk, jandarmanın olay yeri inceleme ekibini göndermesi üzerine olay yerinden uzaklaştırıldı.

 Olay yerine gelen inceleme ekibi taşın göktaşı olduğunu ve çapının yaklaşık olarak 6x5 metre olduğunu açıkladı. Dikkat çeken bir nokta ise, göktaşının etrafına kimsenin yaklaştırılmaması ve fotoğraf çekilmesine izin verilmediğini bildirisi geldi. Göktaşının Dünya yüzeyinde oluşturduğu derinlik yaklaşık 3 metre olarak hesaplandı. Ve bu çukurun içine geçen koyun sürüsünün bir çoğunun düştüğü tradejik bir olay yaşandı. 


http://www.omerfirat.com/blogsayfas.html#!singlearticle-view/20150615-001

-----------------------------------------------

22 Ağustos 2013
 

Iğdır Kültür ve Turizm Müdürü Osman Engindeniz, Ağrı Dağı eteklerinde bulunan ‘Meteor Çukuru’nun etrafında güvenlik seti oluşturulup ve çevre düzenlemesi yapılarak turizme açılacağını söyledi. 

Bu kategoride henüz ürün Yok.