SAMSUN

SAMSUN

03 Ağustos 2014 Pazar 16:07

 

VEZİRKÖPRÜ'YE 'GÖKTAŞI DÜŞTÜ' İDDİASI ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Samsun'un Vezirköprü ilçesine uçak yada göktaşı düştüğü ihbarı ortalığı karıştırdı.

Vezirköprü'ye 'göktaşı düştü' iddiası ortalığı karıştırdı
 

Vezirköprü ilçesinde ilginç bir olay yaşandı. İlçe sakinleri arasında gökyüzünden uçak veya göktaşı düştüğü yönünde yayılan söylentiler, emniyet güçlerini ve 112 ekibini alarma geçirdi. Olay söylenti ile de kalmayıp ihbarlara da neden oldu. 

 

İlçede çalışma yapan YEDAŞ ekipleri Vezirköprü Jandarma Komutanlığını arayarak gökyüzünden uçak yada göktaşı gibi bir cismin yanarak düştüğü ihbarında bulundu. Bu ihbar, ilçede söylentilerin yayılmasına neden oldu. Vatandaşlar panik yaşarken, bölgeye giden emniyet ve 112 yetkilileri tam 7 saat süren bir araştırma yaptı. Arama çalışmaları sabah 03.00 sularında sona erdi.

 
İlçede çok sayıda vatandaşlar, gökyüzünden yanarak düşen bir cisim gördüklerini belirterek emniyet ve 112'ye ihbarda bulundu. Gelen ihbar üzerine 112 ekipleri Vezirköprü ilçesine giderken, ilçe de yaşanan bu olay heyecan yarattı. 
 
Emniyet güçleri ve 112 ekiplerinin ilçede yaptığı incelemeler sonucunda uçak yada göktaşına rastlayamadı. Olayla ilgili incelemenin sürdüğü öğrenildi.
 
Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, ihbarın asılsız olduğu bildirildi. 
 
Öte yandan yapılan ihbar üzerine ilçeye giden 112 görevlisi İrfan Halit Çelik, yaşananları facebook sayfasından paylaşarak şunları dile getirdi.
"Herhalde ben böyle bir maceraya 112 de bir daha tanık olamam. Vatandaşlar tarafından Vezirköprü ilçesinde uçak kazası olarak bildirilen vakaya çıkış yaptık. Herkes seferber oldu. Olay yerine ulaştık sonuç olarak Meteor taşı (GÖKTAŞI) Olduğu tespitleri olduğunu öğrendik ancak bu cismin nereye düşündüğü konusunda herhangi bir kanıta yada emaraye rastlanmadı."
 
 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

http://www.samsunkenthaber.com/haber/guncel/vezirkopru'ye-'goktasi-dustu'-iddiasi-ortaligi-karistirdi/21521.html

-----------------------------

Bu kategoride henüz ürün Yok.