Ateş OpaL

Ateş OpaL

 


ateş opal ile ilgili görsel sonucu


Ateş opallerinde taşın zemini turuncu, sarı ve kırmızı tonlarındadır. Koyu kırmızı tonlarda olanları daha değerli kabul edilmektedir. Meksika’da çıkartılan ‘Meksika ateş opali’ bu anlamda en bilinen opal çeşididir. Bu çeşit opalde renk oynaması fazla değildir. Kızılderililerde kutsal ay taşlarından biridir. Ülkemizde Kütahya yöresinde çıkartılmaktadır.

 

Ateş opallerinin ateş gibi sıcak parıltısı tüm dünyada takıya olan büyük ilgiyi kendine çeker. Bu ışık saçan turuncu taş kesinlikle gözden kaçırılamaz. Renginden dolayı bu şekilde isimlendirilmiştir. Rengi, içinde bulunan küçük demiroksit parçacıklarından oluşur. Mohs ölçeğine göre 6-6,5 lik sertlik derecesine sahiptir. Böylece taş dünyasının en hassas taşlarından biridir ve takı olarak kullanıldığında özellikle yüzük olarak takıldığında çok özen gösterilmesi gereken bir taştır.

Ancak bütün ateş Opalleri aynı değildir. Belirtilerine göre aralarında farklar vardır. Hatta taşın kesiminin bile bunda etkisi vardır özellikle değerli olanlarında. Ayrıca parlaklık ve canlı renkliliğin de bunda etkisi vardır.

Taşların enerjisine inanmayanlar bile ateş opaline baktıklarında sıcaklık ve canlılık hissederler. Duyuların akışına yardımcı olur. Uzmanlara göre cesaret, dayanıklılık, irade gücü ve enerji verir. Eski, süresi geçmiş düşüncelerin dağıtılmasına yardımcı olur. Böylece yeni düşünceler yer açılmış olur. Sıcak, canlı turuncu-kırmızı renkleriyle insan ruhu üzerinde pozitif etkisi vardır. Barış ve uyum gibi özelliklerin ortaya çıkmasını sağlar. Koç burcunun şans taşıdır.


YARARLARI:
*Göz sağlığını korur.Gözün görme gücünü artırır ve göz rahatsızlıklarını giderir.Bunu için taşın derinliklerine bir süre bakılması önerilmektedir.Bu bakış aynı zamanda stersi de giderir.
*Eklem iltihaplarını iyileştirir.
*Rüya yoluyla gelecekteki olayları doğru görmekte kullanılır.Önsezi yeteneğini güçlendirir.
*Böbrek ve kan hastalıkları için yararlıdır.
*Siyahımsı Opal, Dinçlik,Güç,Doğal Yetenek Taşı olarak kabul edilmiştir.
*Tehlikeli durumlarda güçlü bir deste (cesaret) verir.
*Akıl,ruh,ve duygular arasında denge ve bütünlük sağlar.
*Parasal konularda başarı ve şans getirir.
*Özgüveni artırır,kişiyi haset ve tamahkarlık gibi kötü huylardan korur.
*İlham kaynağıdır,düş gücü ve yaratıcılık yeteneğini artırır.
*Hayatımızdaki evlenme,boşanma,iş değişikliği,yer değiştirme gibi değişim süreçlerinde rahatlama duygusu ve uyum sağlama yeteneği verir,iç huzur oluşturur.
*Hafıza gücünü artırır.
*Kâbuslardan korur,hoş rüyalar görmeyi sağlar.Parkinson hastalığının tedavisine yardım eder.
*İç güzelliği, güvenilirlik ve gençlik gücü verir.
*Negatif gücü emer,aşırı duygulanmaları önler.Utangaçlığı azaltır.

 

Bu kategoride henüz ürün Yok.