Negatif Enerjiden Korunmak İçin Kullanılan Taşlar


    Akik : Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiye karşı koruma saglar ve tükenmiş olan cesareti canlandırır.
   Akuamarin : Kendisini taşıyan kişileri negatif enerjilere karşı korur.
    Ametist : Enerji dolu bir taş oldugu için çogu insan üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Sürekli üzerinizde taşıyabileceginiz bir taştır. Yaydıgı enerji her zaman size fayda saglar ve olumsuzluklardan korur. Özellikle düşman tavırlı insanların arasında bulunacagınız zamanlarda üzerinizde bulundurmaya gayret edin. Böylece sadece pozitif enerji alacagınızdan emin olabilirsiniz. Bulundugu çevredeki olumsuz enerjileri de temizleyip dönüştürür. Sadece odanın herhangi bir yerinde durması bile olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürmesi için yeterlidir.    Çeroit : Negatif enerjiyi dönüştürür ve aurayı temizler.   Dumanlı Kuvars : Negatif enerjinin dönüştürülmesinde etkilidir. Koruyucudur. Negatif enerji ile kişi arasındaki engeldir.
    Kalsedon : Negatif enerjiye engeldir.
    Kristal Kuvars : Tedavi edici nitelikleri en yogun taşlardan olan kuvarslar, beyin fonksiyonlarını uyarır. Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yokeder ve pozitif enerjiyi toplar. Tene temas ettirilerek kıyafet altında taşındıgı takdirde, kişiyi diger insanların negatif enerjilerinden korur.( Pozitif insanlar arasında iseniz kristallinizi görünür şekilde takın. Böylece etrafınızdaki insanların pozitif enerjilerini kendi içinde toplar.) Dikkat edilecek husus, eğer kristalinizi çok uzun süre kullandıysanız enerjisi tükenebilir. Toplamış olduğu negatif enerjiyi gerisin geri size aktarmaya başlayabilir. (Bunu baş agrısı, mide bulantısı şeklinde hissedersiniz.) Bu durumda kristalinizi tekrar kullanabilmek için yıkayarak, yada bir gece topraga gömerek temizlemeniz gerekir. Kristalinizi bir ametistin yanına bırakmanız da temizlenmesini saglar. Bunun için iki kristal alıp, birisi temizlenirken digerini kullanmaya devam edebilirsiniz.   Krizokol : Herhangi bir ortamdaki yada kişinin kendi üzerindeki negatif enerjinin yok edilmesinde etkilidir.
    Kyanit : Koruyucu amaçla kullanılabilir. İçinde negatif enerji barındırmaz ve bu nedenle temizlenmesi de gerekmez.

    Oltu taşı : Negatif enerjiyi toplar. Bu nedenle nazarlık olarak kullanılırdı.    Sitrin : Ametist gibi, bir ortamdaki istenmeyen enerjilerin engellenmesi için kullanılır. Negatif enerjiyi yok eder. Ancak kuvars kristali gibi negatif enerjiyi bünyesinde toplamaz. Bu nedenle negatif enerjilerden arındırma işlemine de çok fazla ihtiyaç duymaz.
 

Bu kategoride henüz ürün Yok.